Vysavač jsem dostala asi před dvěma lety jako dárek, protože jeho předchůdce už spíš jenom zabíral místo, než aby byl skutečně k užitku.
Technické parametry a popis vysavače Sencor SVC 670RD DELTA
Jedná se o podlahový vysavač model Sencor SVC 670/SVC 670 RD. Tento model se už aktuálně nevyrábí. Je určený k běžnému suchému vysávání v domácnosti.
Parametry vysavače Sencor SVC 670RD DELTA
- Výrobce a model: Sencor SVC 670/SVC 670 RD
- Typ vysavače: podlahový vysavač
- Maximální příkon: 1800 W
- Sací výkon: 300 W
- Třída ochrany: II
- Úroveň hluku: <72 dB
- Délka síťového kabelu: 5 m
- Provozní dosah: 7,5 m
- Rozměry: 394 x 275 x 213 mm
- Hmotnost: 5,3 kg
- Další vlastnosti:
- Termostat zabraňující přehřátí motoru
- Pogumovaná kola pro snazší pojezd
- 5 stupňový systém filtrace s výstupním HEPA filtrem
- 2 parkovací polohy pro podlahovou hubici
- Automatické navíjení kabelu
Popis vysavače Sencor SVC 670RD DELTA
Vysavač je vyrobený z pevného plastu.
Na těle vysavače najdeme posuvnou klapku pro regulaci sání. Pokud tedy potřebuji zvýšit intenzitu sání, klapku posouvám směrem k sobě.
Pokud je tah vysavače i přesto nízký, zkontroluji indikátor ukazující naplnění prachového sáčku. Indikátor je uprostřed těla vysavače. Pokud se mi tedy v průhledu objeví plné barevné pole, je čas vysypat nebo vyměnit prachový sáček.
Když potřebuji vysavač přemístit nebo vysát plochy, které jsou ve výšce, zvedám vysavač za plastové držadlo.
Na hadici vedoucí z těla vysavače je připevněna hubice na čalounění. Tu občas používám třeba na vysátí nečistot z postele nebo z nábytku. Dále je tam připevněná štěrbinová hubice s kartáčem. Tu používám na vysátí špatně dostupných míst třeba přímo mezi matracemi nebo na sedačce.
Na držadle u trubice je umístěna ještě přídavná záklopka pro regulaci sání, ta už reguluje sání mnohem jemněji než ta přímo na vysavači.
Pak pokračuje prodloužená teleskopická trubice, která je z nerezu. A následuje samozřejmě podlahová trubice. Tu ovládám záklopkou, kterou buď vysunu kartáče, pokud vysávám lino nebo třeba dlaždice, tedy hladké povrchy a nebo je zasunu, pokud chci vysát koberec.
Když potřebuji vyměnit prachový sáček, odšroubuji hadici od vysavače a odklopím víko. Vyjmu sáček a vložím nový. Pokud mám sáček textilní, mohu ho vysypat, vyprat a poté použít znovu. Objem prachového sáčku jsou 2 litry.
Úplně stejně mohu vyměnit také vstupní filtr, ten je umístěný před prachovým sáčkem. Další, ale výstupní filtr je na zadní straně těla vysavače, kdy po stlačení pojistky odklopím mřížku a filtr vyjmu. Výstupní filtr je omyvatelný.
Jak se pracuje s vysavačem Sencor SVC 670RD DELTA?
Vysavač používám převážně na plochy, které tvoří plovoucí podlahy, dlaždice, popřípadě lina a s těmi si hravě poradí. Koberec mám pouze jeden a ani u něj nemám problém s výkonem vysavače.
Pokud bych zvýšila příkon na nejvyšší možný, musela bych použít docela slušnou sílu, abych s hadicí na podlaze pohnula. Běžně tedy používám střední výkon.
Vysavač je docela lehký a tak když ho potřebuji přenést nebo přidržet ve vzduchu, není to problém.
Prodloužená teleskopická trubice měří 92 cm, a nehrozí, že by byl člověk při vysávání shrbený nebo někam nedosáhl.
Výměny filtrů jsou rychlé a jednoduché, žádná věda. Protože mám dva textilní sáčky, které mohu vyprat, nemusím utrácet peníze za papírové, a to je pro mě určitě plus.
Jediné vylepšení, které bych uvítala by byl delší přívodní kabel, občas s jeho délkou trochu zápasím.
Za celou dobu užívání nedošlo k žádné poruše přístroje, takže jediná nutná údržba je jednou za čas vyměnit filtry a vysavač otřít hadříkem, což je pro mě ideální.
Zhodnocení vysavače Sencor SVC 670RD DELTA
Tento vysavač určitě nepatří k nejmodernějším a nejvýkonnějším typům. Ale pro moje potřeby domácího úklidu zcela postačuje. Jsem spokojená a aktuálně nemám důvod ke změně.